Ból po operacji cieśni

2 miesiące temu miałam operację cieśni. Ręka boli i w okolicy szwów, jest bardzo twarde miejsce i bolesne. Środkowy palec nie ma czucia i jak go zginam to boli w okolicy szwów. Jeden z lekarzy powiedział, że prawdopodobnie mam wrośnięcie nerwu pośrodkowego w bliznę i muszę wrócić do lekarza, który robił operację. Czy mi to samo przejdzie czy będę musiała mieć ciętą rękę?

Wątpię, że jeśli już minęły 2 miesiące po zabiegu nastąpi jakakolwiek poprawa. Wręcz dolegliwości mogą się niestety nasilić. W takim przypadku radziłbym tak jak sugeruje Pani lekarz skonsultować się z chirurgiem, który Panią operował. Niestety mogło dojść do wciągnięcia nerwu pośrodkowego w bliznę pooperacyjną co prawdopodobnie będzie wymagało reoperacji (uwolnienia nerwu ze zrostów).