Ból prawej strony brzucha nasilający się podczas ruchu

Witam, mam problem z bólem po prawej stronie brzucha, byłam już u wielu lekarzy, którzy stwierdzali zaparcia, zespół jelita nadwrażliwego i brałam już wiele leków. Miałam robione też USG i wszystko jest w porządku. Ból pojawia się najczęściej, kiedy chodzę przez dłuższy czas, np. na zakupach albo jak wykonuję jakieś ruchy przez dłuższy czas. Jest to kurczowy ból, trochę pulsujący. Zaczęło się to ponad rok temu i nadal mnie dręczy. Nawet dzisiaj byłam u lekarza, który po krótkim badaniu stwierdził, że są to bóle mięśni i nie ma się czym przejmować. Ponieważ, kiedy uciskał mnie w różnych miejscach na brzuchu i w podbrzuszu nie czułam bólu, a kiedy poprosił, żebym napięła mięśnie i kiedy ucisnął, poczułam ból. Mówił, że mogę brać na to tabletki przeciwbólowe, ale pomaga mi tylko ketonal, a nie chcę się nim faszerować, ponieważ moja praca polega na ciągłym ruszaniu się oraz podnoszeniu nieraz ciężkich rzeczy, boli mnie praktycznie codziennie. Jeżeli to bóle mięśni, to dlaczego boli mnie również na zakupach, kiedy tylko chodzę? Dlaczego trwa to tak długo? Może co innego mi dolega? Proszę, pomóżcie.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby przewodu pokarmowego, układu moczowego, schorzeń kręgosłupa.

Nie napisała Pani niestety jakie konkretnie były wykonywane badania, czy była robiona kolonoskopia (prawdopodobnie na jej postawie postawiono rozpoznanie zespołu jelita drażliwego).
Zespół jelita drażliwego jest trudny w leczeniu i niestety często stosowane leki nie przynoszą zadowalającego efektu. Być może dolegliwości związane są również z Pani pracą, rozumiem że jest ona fizyczna i wymaga nakładu siły, być może właśnie to doprowadza do bóli mięśni.
Jeżeli nie miała Pani wykonywanego w ostatnim czasie badania ginekologicznego z USG przezpochwowym , to wskazane jest jeszcze wykluczenie schorzeń układu płciowego.
Niekiedy dolegliwości mogą mieć również podłoże emocjonalne, jeżeli wykluczone zostaną wszystkie inne przyczyny, wskazana będzie jeszcze konsultacja z psychologiem.
Podsumowując - niestety bez możliwości wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu, a w tym wypadku również bez możliwości wglądu w badania dodatkowe nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, a tym samym zalecić leczenie czy postępowanie.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty