Ból ramion i szyi od roku

Witam mam problem ponieważ od roku bolą mnie ramiona i lekko szyja jak skręcam głowę na boki to czuję jakby wszystko się napinało . smarowałem maścią próbowałem ćwiczeń nic nie pomogło. Proszę o pomoc. Dużo dla mnie to będzie znaczyło,pozdrawiam

Dzień dobry,

Ciężko ustalić źródło bólu nie widząc Pana i nie badając szyi. Przyczyną mogą być napięte, przykurczone mięśnie np na wskutek długotrwałego stresu. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który zajmuje się terapią manualną.

Pozdrawiam serdecznie.

Wita,
prawdopodobnie wynika to ze złej postawy, nawyków na co dzień.Tylko badanie może powiedzieć coś wiecej, polecam wizytę u fizjoterapeuty, odpowiednie ćwiczenia, terapia manualna dadzą efekt ale tylko dobrze wykonywane oraz zmaina nawyków i korekcja postawy.
Pozdrawiam