Ból w okolicy serca podczas kłótni z żoną

Witam. Mój problem dotyczy rekacji z żoną. Chodzi mi o mój sposób obrony przed atakami słownyni ( także innych osób). W momencie gdy już nie da sie bronić, coś we mnie pęka i przechodzę do ataku w pełni wulgarnego. Pełnych pogardy inwektywów. Potem przez kilka dnia w mojej głowie klebia się czarne myśli. Także bardzo wulgarne i oczrniajace te osoby. Dosłownie mieszsm ich z błotem. Sam czuje wtedy potworne ciśnienie, jakby bol w okolicy serca. Ostatnio nawet chudne. Napięcie trwa nawet kilka dni.

Dzień dobry.Rozumiem,że ciężko Panu z tym,że obraża Pan ludzi i chciałby Pan to zmienić.Najlepszym wyborem byłaby tutaj psychoterapia. Tak silne emocje,jakie Pan przeżywa,mogą odbijać się oczywiście na zdrowiu,na sercu itd. W Pańskim opisie ujawnia się to,że wiele sytuacji przeżywa Pan jako atak na swoją osobę i odczuwa silną potrzebę obrony.jednak na tym się nie kończy,przechodzi Pan do zemsty. Czy jest coś konkretnego,co mówią inni,a co doprowadza Pana do takie furii? Proszę pamiętać,że nie jesteśmy doskonali,nawet jeśli stawiamy sobie takie wymagania.pozdrawiam serdecznie