Bóle głowy, senność, drażliwość u nastolatki

Piszę, bo nie daje mi to spokoju. Chodze do liceum. Gdy jestem w szkole pierwsze godziny nauki czuje sie bardzo dobrze, tryskam energia i dobrym nastrojem. Po kilku godzinach samopoczucie zmienia sie nie do poznania. Boli mnie glowa, serce, czuje sie senna, nie mam nastroju i jestem drazliwa. Z czasem dochodzi nawet do mysli samobojczych i stanow depresyjnych oraz zamartwiania sie o swoje zdrowie. Wykancza mnie to psychicznie i fizycznie. Co to moze byc? Prosze o odpowiedz. Martwie sie.

Spadek energii, koncentracji i motywacji z biegiem dnia jest naturalne. Jednakże popadanie w skrajności, to już powód do przemyślenia. Niestety piszesz zbyt mało szczegółów by móc cokolwiek stwierdzić. Zgłoś się na konsultację do psychologa, który po szczegółowej rozmowie będzie mógł Ci pomóc. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Porada internetowa ma swoje ograniczenia w postawieniu diagnozy.
Objawy, o których Pani napisała, nie dają Pani spokoju.

Proszę zastanowić się, czy w Pani życiu, w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany, np. podjęcie trudnej dla Pani decyzji, jakaś nie służąca Pani relacja, czy relacje, na które tak Pani reaguje.
Powiązała mi się taka powtarzalność Pani symptomów z Pani Liceum
Być może zdarzyło się coś, co nieświadomie wpływa na Pani samopoczucie.
Polecałabym wykonać badanie poziomu hormonów, zwłaszcza tarczycy TSH i pełny obraz morfologii.

Dodatkowo sugerowałabym konsultację psychologiczną w miejscu Pani zamieszkania, na którą skierowanie da Lekarz pierwszego kontaktu w ramach NFZ, lub prywatnie.
Albo online.

Wszystkiego Najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Mówisz o wielu objawach natury somatycznej oraz psychicznej. Są one uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie. Zaczęłaś się zastanawiać skąd się one biorą i dlaczego tak się czujesz. Na pewno obawiasz się, do czego mogą doprowadzić. Wspominasz o myślach samobójczych i depresyjnym nastroju - nie można tego lekceważyć. Zachęcam Cię do skorzystania z pomocy psychologa, by lepiej zrozumieć siebie i polepszyć swoje funkcjonowanie.
Zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE.

Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)