Bóle klaki piersiowej i mocne uderzenia serca

Witam od jakiegoś czasu mam bóle klatki piersiowej czasem mocne uderzenia serca , a nawet trzęsę się i mam wrażenie jak bym miała mieć zawał ale przechodzi . Mam straszny lęk że mi się coś stanie , kłucia też dziwne czuję miałam robione EKG i wyszło dobrze , już nie umiem sobie z tym poradzić mam same czarne myśli i panikę :(

Proszę Pani,
Jeśli nie ma podstaw fizjologicznych, można wnosić, że te objawy mają podłoże psychiczne. A jeśli tak, to można te objawy interpretować jako przejaw reakcji lekowych. Jeśli by tak było, to ten lek z kolei nie jest przyczyną lecz tylko symptomem. Czyli ten lęk może sygnalizować, że są jakieś istotne sprawy, którymi Pani się nie zajmuje, albo je pomija. Jeśli uważała by Pani, że jakość Pani życia ponosi uszczerbek w związku z tymi doznaniami, o których Pani pisze, można skorzystać z psychoterapii, którą zawsze polecam, jako ważne rozwiązanie dla polepszenia jakości życia.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski