Uderzenia ciepła a nerwica

witam, Od kilku miesięcy odczuwam chwilowe uderzenie ciepla w klatce piersiowej ktorym towarzyszy niepokój. Dzieje sie tak kilka razy na dobę. Czasem objawy sa co dziennie po czym następuje kilku dniowa przerwa. Odczuwam też czasem chwilowy problem z oddychaniem, lecz bardziej jest to w mojej glowie niz faktycznie sie cos dzieje. Czy jest to objaw nerwicy ?

Proszę Pani,

Jeśli nie ma podstaw o charakterze fizjologicznym. To przytoczone przez Panią objawy mogą być wynikiem przejawiania się problemów o charakterze psychologicznym w obszarze, nazwijmy to, cielesnym. Człowiek bowiem jest jednością psychofizyczną. Takie symptomy, mogą przynosić, tę korzyść, że nie jest wykluczone, iż zwracają uwagę na jakieś pomijane sprawy, jakieś ważne dziedziny, które osoba może ignorować.
Takie symptomy mogą być tylko przejściowe i zanikać same. Jest możliwe również, ze Pani sama sobie z nimi poradzi na przykład zajmując się jakimiś sprawami, które były pomijane. Jeśli uznałaby Pani, że jakość Pani życia cierpi na tym, to można skorzystać z porady psychologa.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski