Ciągły strach o zdrowie a nerwica lękowa

p.Sylwio jak można stwierdzic nerwice lekową .mam taki problem chodze po lekarzach jak tylko mnie coś zaboli ,mam wrażenie ciąglego strachu przed śmiercią ,że zaraz mi się coś stanie i praktycznie czuje cały czas lęk przed róznego rodzaju chorobami prosze o szybka odpowiedz bo to co się zemną dzieje zaczyna się robić nie do zniesienia,dziekuje

Proszę Pani,

Jeśli nie ma podstaw fizjologicznych do tego by wystąpił ból, to można wnosić, że ma on przyczynę na poziomie psychologicznym. W każdym razie symptom o charakterze lękowym może wskazywać, że być może jest jakaś ważna sfera Pani życia, na która nie zwraca Pani uwagi. Najlepiej skorzystać z konsultacji psychologicznej, gdyby uważała Pani że jakość Pani życia cierpi.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski