Czy możliwe jest całkowite wyleczenie natręctw myślowych?

Czy możliwe jest całkowite wyleczenie natręctw myślowych czy leczenie powoduje jedynie złagodzenie objawów w umiarkowanym lub większym stopniu? Od czego to zależy?

Proszę Pani.
Tak jest to możliwe. Natręctwo jest symptomem, czyli objawem jakiegoś odsuwanego od siebie tematu, często odpychaniem emocji. Jako symptom natręctwa skupiają uwagę osoby, przez co "przynosi te korzyść" że osoba nie zajmuje się problemem leżącym u podstaw symptomu. Psychoterapia skutecznie pomoże dzięki temu, że zostanie rozwiązany prawdziwy powód ukryty pod natręctwami.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski