Ciągły niepokój i natrętne myśli u 31-latki

Witam od pewnego czasu dzieje się ze mną coś dziwnego ciągle czegoś się boje, każdy swój błąd traktuje jak koniec świata, mam ciągły niepokój, zadręczam się myślami, ciągle wszystko sprawdzam, muszę wszystko kontrolować, mam powracające myśli, wydaje mi się że wszystko robię źle, jak coś sobie wymyślę nie mogę przestać o tym myśleć, nikt nie może mi wytłumaczyć że to jakaś małoznacząca głupota. strasznie mi ciężko jestem wykończona psychicznie, nie mam już sił na myślenie sprawdzanie it. pomocy

Witam
W przypadku takich problemów, które Pani zgłasza wskazana jest psychoterapia ponieważ samemu jest bardzo trudno poradzić sobie z natrętnymi myślami, ciągłym kontrolowaniem, lękiem.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Proszę Pani, Takie natrętne myśli, paradoksalnie wynikają z silnej potrzeby utrzymywania kontroli. Droga do uwolnienia będzie przebiegała poprzez rozluźnienie się, zrozumienie, że nie możemy mieć kontroli nad wszystkim.
Ten perfekcjonizm może wynikać wysokiej sumienności. Jeśli uważa Pani, że to psuje Pani jakość życia, można skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski