Natrętne myśli o piciu

Mam natrętną myśl, ze musze napic się napoju. Jak sie jej pozbyć? Ignorowac, czy co?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Witam. Trudno powiedziec na ile jest to natręctwo a na ile ludzka potrzeba ugaszenia pragnienia. Może lepsza byłaby bezpośrednia konsultacja ze specjalistą.
Magdalena Brabec

0
Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze
37 poziom zaufania

Nie można po tak skromnym opisie niczego powiedzieć. Być możę ma pan natrętne myśli bo jest spragniony, przyjmuje za mało płynów. Wtedy takie myśli są jak najbardziej pożądane i potrzebne. Być możę jest to rodzaj uzależnienia, może się uzależnić od np. coca coli. Może to też być objaw cukrzycy i większego zapotrzebowania na płyny. Może to objaw nerwicy. Można dalej wymyślać by teori. Nie sposób powiedzieć co może pan zrobić, nie sposób powiedzieć czy pozbywanie się tej myśli może być dla pana zdrowe.
Beata Szymik

0

Witam
jeśli takie myślenie pojawia się nawet wtedy kiedy nie czuje Pan pragnienia warto starać się przekierować swoje myślenie na inny temat ( ciekawy, przyjemny, ). Na początku może Pan odczuwać nieprzyjemne napięcie, które jednak minie. Ważne jest, aby to robić systematycznie.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak się pozbyć tych natrętnych myśli?

Przez 3 lata chodziłem na psychoterapię (TFP). Przez cały okres leczenia przeżywałem psychoterapeutkę jako osobę, która mnie chce skrzywdzić i która mnie prześladuje. Przed psychoterapią nigdy nie miałem takiego objawu (tj. nikt mnie nie prześladował i się nie chciał nade mną znęcać). Jest to nowa rzecz nabyta w trakcie psychoterapii. Potem miałem już dość tego, że ona się ciągle nade mną znęca i ciągle mnie prześladuje w myślach i przerwałem psychoterapię. Od tej pory cały czas czuję obecność demona tej psychoterapeutki, tj. mimo że nie chodzę na psychoterapię, to ona ciągle mnie prześladuje i niszczy moją pamięć, wyobraźnię i myślenie. Czuję się tak, jakby w mojej głowie siedział "rak" i mi atakował wszystkie części mojej psychiki. Do tego gdy rozmawiam z ludźmi to często już planuję jak się przed nimi bronić i żeby nie wchodzili mi do głowy i żeby mnie nie atakowali i to wywołuje że jestem do nich bardzo nieufny i konfliktowy (a przed terapią tego nie miałem). Jak się pozbyć tego "raka" tj. usunąć tego demona psychoterapeutki z mojej głowy?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

proponowałabym aby z tym problemem zgłosił się Pan do lekarza psychiatry, ponieważ prawdopodobnie przenosi Pan swoje doświadczenia z dzieciństwa na psychoterapeutkę. Myślę, że lekarz psychiatra wytłumaczy i pomoże Panu w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam serdecznie i proszę nie zaniedbać wizyty u lekarza psychiatry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Natrętne myśli na urlopie

mam czasami takie niby blache problemy jak gdzies jestem np.za granica na urlopie czy niektore rzeczy robie dobrze np.bedac na stolowce idac po sztucce zostawiam na stole okulary zeby kelner nie zabral mi jedzenia i takie problemy mnie mecza przeciez ludzie robia rozne rzeczy prawda/a ja sie tym przejmuje
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Witam,
tak jak Pan napisał, faktycznie ludzie mają własne sposoby zachowania i reagowania, nawet takie które mogą być przez inne osoby uznawane jako dziwne. Niemniej jeśli komuś zaczynają przeszkadzać jego zachowania, wstydzi się ich i stanowi to powód do złego samopoczucia, to warto jest popracować nad taką oceną. Z tego co zrozumiałam, to tak sytuacja wygląda u Pana. Negatywne myśli na temat własnych zachowań powodują trudności ze zrelaksowaniem się i doświadczeniem odpoczynku. Zachęcam Pana do udania się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Specjalista, w czasie podjętej pracy będzie mógł wskazać właściwe sposoby reagowania, aby mógł Pan poczuć się lepiej w czasie wyjazdów.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0

Jeśli to rzeczywiście Pana męczy czy utrudnia życie, warto skonsultować się z psychologiem i przyjrzeć bliżej rzeczywistym, emocjonalnym przyczynom trudności. Psycholog zdiagnozuje, wesprze, pomoże zrozumieć i porazić sobie z objawami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty