Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się pozbyć natrętnych myśli?

Jak się pozbyć natrętnych myśli? Jest na to jakiś sposób? Próbowałam je tłumić, walczyć z nimi, ale to nie podziałało. Chodzę od pół roku do psychoterapeuty, ale wciąż w głowie mam tylko jeden temat. Nic nie jest w stanie go wyrwać z mojej głowy. Są na to jakieś sposoby?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Pierwsze wrażenie

Niestety pewnego sposobu na natrętne myśli, który sprawi, że znikną - nie ma. Jest Pani pod opieką psychoterapeuty, mam nadzieję, że porusza Pani ten temat podczas spotkań. Jeżeli nie, proponuję zacząć o tym rozmawiać na sesjach. Może też Pani udać się do psychiatry, który zapropownuje odpowiednią dla Pani terapię lekami. Czasami dobór odpowiednich farmaceutyków wymaga czasu - nie od razu problem znika. Natrętne, uporczywie powracające myśli mogą skutecznie burzyć Pani funkcjonowanie na codzień, dlatego proszę spróbować nie walczyć z nimi samodzielnie, ale poprosić o pomoc i wsparcie specjalisty.

0

Witam,

Rozumiem, że może to być dla Pani niezwykle męczące. Pół roku w terapii to jednak jeszcze dość krótko. Zachęcam gorąco do poruszenia tego o czym Pani napisała z psychoterapeutą. Z punktu widzenia dobra i skuteczności psychoterapii taka rozmowa jest bardzo ważna.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy