Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wynik RTG

Mam 47 lat, d 8 m-cy dokucza mi ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym,wykonałam badanie rtg cyt."Kręgozmyk węzionowy L5 z przemieszczeniem w stosunku do trzonu S1 o 10 mm.Całkowita redukcja przestrzeni m.trzonowej L5-S1 z procesem sklerotycznej przebudowy blaszek granicznych, jestem po serii rehabilitacji, mam skierowanie na rezonans(luty 2015), w ciągu dnia jakoś funkcjonuję, ale w nocy nie mogę się nawet obrócić.Proszę o radę jak mam sobie pomóc.

Witam,
to co można w domu zrobić to w trakcie nocy układać się w pozycjach, które będą powodować w najmniejszym stopniu napięcie tkanek otaczających kręgosłup. W pozycji na plecach podłożyć pod kolana dużą poduszke lub zwinięty koc, tak żeby kolana były ugięte, głowa z łopatkami na jednej poduszce ułożone wyżej. Na brzuchu ze zwiniętym kocem pod kostkami, mała poduszka pod klatką piersiową. Na boku, noga i ręka zarzucona na partnera lub zwinięty koc ułożony wzdłuż ciała. Dodatkowo proszę spróbować rozgrzewać kręgosłup termoforem (tylko proszę się nie poparzyć) do powstania czerwonej plamy na skórze (do 15 min). Jeżeli powyższe rozwiązania nie przyniosą rezultatu proponuję pożyczyć/kupić gorset z fiszbinami i zakładać na noc. No i konieczna będzie konsultacja u neurochirurga, który zróżnicuje objawy i da odpowiedź, która tkanka powoduje dolegliwości. Pozdrawiam Dziękuję.