Bóle mięśni ramion i ud a ćwiczenia z trenerem personalnym

Witam Jestem osobą bardzo aktywną, około 20 - 25 godzin Problem w tym, że odkąd ćwiczę pojawiają się bóle np. mięśni ramion czy ud, Ćwiczę w asyście trenera personalnego. Ponadto,przeplatam ćwiczenia pod kątem intensywności - tzn jeden dzień kardio a na drugi np.pilates czy joga. Jakie było moje zdziwienie kiedy odkryłam, że moje łydki są o 2 cm grubsze - każda.!!! Nie o to mi chodziło. Ćwiczę ponad 2 lata, mam 53 lata. Co wykonuję nie tak??? Czy na pewno sport to samo zdrowie??? Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe najpewniej są wynikiem nadwyrężenia mięśni. Warto byłoby zatem porozmawiać z trenerem o możliwości zmiany rodzaju/intensywności ćwiczeń. Tym bardziej, że obwód łydek jest większy, co świadczy o rozbudowaniu tkanki mięśniowej. Jeśli chce Pani uzyskać efekt przeciwny, konieczna jest zmiana.