Ćwiczenia na mięśnie brzucha dla 15-letniego syna

Witam. Mam na imie Grzegorz i mam 15 letniego syna Pawła. Poprosił on mnie zebym zapytal sie o jakies cwiczenia dla niego na miesnie brzucha. Wazy on 63 kg/176cm wzrostu. Chcialby on jakichs cwiczen nie za ostrych ale skutecznych. (Raz juz probowal i bolal go kark). Z gory dziekuje i pozdrawiam

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta lub trenera personalnego. Konieczne jest aby dobrać odpowiednie dla stanu zdrowia zestawy ćwiczeń.

Witam,
Możliwości treningowych jest dużo, jeśli syna bolał kark, prawdopodobnie nieprawidłowo ćwiczył i nadwyrężył mięśnie szyi. Proponuję wygooglować "ćwiczenia izometryczne mięśni brzucha". Są to bardzo łatwe w wykonywaniu ćwiczenia, nie nadwyrężają kręgosłupa i są dość skuteczne w zmacnianiu osłabionych mięśni. Proszę też nie zapomnieć włączyć ćwiczeń mięśni grzbietu.
Pozdrawiam