Bóle zębów po noszeniu wyciągów

Witam,przez m-c nosiłam całą dobę wyciągi elastyczne po lewej stronie (3 wyciągi ''orły'' układane w trójkąty).Ostatniego dnia noszenia nad ranem (czyli 12.12.16)obudziło mnie pęknięcie wyciągów.W sumie nie czułam bólu.Ortodontka powiedziała że tak się czasami dzieje i że nic złego się wtedy nie robi a mnie tymczasem zaczęły boleć zęby po tej właśnie stronie.Czy możliwe jest naderwanie?Jak to sprawdzić?Czy to tylko chwilowe po przestaniu noszeniu wyciągów całą dobę?

Ból po noszeniu wyciągów elastycznych - właściwie dobranych - jest normalnym objawem. Trzeba jednak sprawdzić czy ból nie jest spowodowany inną przyczyną. Pozdrawiam