Bóle zębów towarzyszące miesiączce

Zazwyczaj jak mam miesiączkę to towarzyszą temu bóle zębów. Ból promieniuje na jedną stronę szczęki, a dziąsła są strasznie delikatne i cienkie. Dlaczego tak się dzieje i czy to jest normalne/.

Bierównowaga hormonalna podczas miesiączki pbniżająca próg bólu - plus niestabilność stawu krzyżowo-biodrowego po jednej stronie powodująca zaciskanie zębów uciskające staw skroniowo-żuchwowy - to najprawdopodobniej przyczyny Pani bólu.

U niektórych kobiet podczas miesiączkowania mogą pojawić się takie dolegliwości. Jest to związane z głównie z hormonami. Jeśli ma Pani jakieś pytania, proszę umówić się na konsultację do gabinetu stomatologicznego w trakcie trwającej miesiączki i skontrolować stan dziąseł.