Bolesne żyła, dwa małe guzki i twardsza pachwina po operacji żylaków

Witam. 28 kwietnia miałem operację żylaków, zabieg chirurgiczny. Niby wszystko w porządku , ale od dwóch dni martwi mnie boląca żyła "idąca" z biodra do pachwiny. Przed pachwiną wyczułem również jakby dwa małe guzki i pachwina jest jakby twardsza od tej lewej ( tylko prawa noga była operowana ). Gołym okiem widać , iż żyła ta jest grubsza , a w dotyku boli nawet bardzo, w stanie spoczynku nie , lecz ,gdy zaczynam chodzić - trochę dokucza. Co to może być ? proszę o odpowiedź.

Witam.
Może to być infekcja rany pooperacyjnej. Te guzki to mogą być węzły chłonne zmienione zapalnie. A ta boląca żyła to może być zapalenie naczynia chłonnego. Proszę się pilnie pokazać u operatora do kontroli. On powinien rozwiać wątpliwości i na pewno będzie wiedział, co z tym zrobić. Nie da się tego niestety ocenić przez Internet. Pozdrawiam i życzę zdrowia.