Bolesność podbrzusza przy stosowaniu diety białkowej

Witam. Od dwóch lat ćwiczę na siłowni. Stosuję dietę białkową tzn. wspomagam się gainerami. Od dwóch tygodni odczuwam ból w podbrzuszu i wydaje Mi się, że jest to spowodowane prze białkowaniem. Obecnie mam 183 cm wzrostu i ważę 76 kg. Moje pytanie : Jak utrzymać swoje dotychczasowe mięśnie i je rozbudować bez gainerów czy też jakiejś diety na masę ,oraz czy mogę stosować inne rodzaje treningów np. trening obwodowy tak aby polepszyć swoją budowę, siłe i wytrzymałość bez spalania mięśni?

Magdalena StusiĹska

Bardzo wartościowy jest trening z wykorzystaniem własnej masy ciała- nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a jest bardzo effektywny. Dieta nie może zawierać zbyt dużo białka- ponieważ obciąża to nerki, a wszelkie preparaty wspomagające wzrost mięśni są sztuczne- i mogą szkodzic zdrowiu.