Brak akceptacji siebie po porodzie

Trzy miesiące temu urodziłam córkę. Mąż był przy porodzie, bo chciał tego. Stał z tyłu i nie widział "brudnej części" porodu. Nasze życie seksualne ogranicza się do tego że mąż, chce jedynie zaspokojenia swoich potrzeb i to też bardzo rzadko. Sytuacja wygląda tak już od pół roku. Gdy rozmawiam twierdzi, że jestem niepoważna, że jestem egoistką. Moja kobiecość jest zdeptana i nie akceptuję już siebie. Nie mam siły :(

Witam,

To bardzo smutne co Pani opisuje. Powrót do akceptacji swoje ciała po ciąży może być bardzo trudny. Tym bardziej ważne jest wsparcie partnera. Rozumiem, że im bardziej on Pani tego nie daje tym bardziej Pani siebie nie akceptuje. Pomimo, iż to bardzo trudna emocjonalnie sytuacja warto jest skupić się na tym, że ma Pani dla kogo odbudowywać tą wartość - dla Siebie i Pani dziecka!!! Przede wszystkim. W momencie kiedy Pani zacznie czuć się dla Siebie bardziej atrakcyjna przełoży się to również na lepsze stawianie granic innym. To również może mieć wpływ na męża, który bardziej może zauważać Pani potrzeby.
Pisze Pani, że już nie ma siły - może dobrze byłoby w ramach zrobienia czegoś dla siebie udać się do psychoterapeuty, aby pomógł Pani odnaleźć zagubioną wartość.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska