Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko samobójstwa w depresji

Witam serdecznie,
widzę, że empatyzuje Pani ze swoim chłopakiem, dostrzega, co jest dla niego trudne i nazywa problem – to dobra postawa i z pewnością będzie procentować w Waszym związku. Rodzice popełniają różne błędy w wychowaniu swoich dzieci – często nawet nieświadomie, dlatego trudno mi jakkolwiek tę sytuację oceniać. W każdym razie, osoby niedoceniane mają niższe poczucie własnej wartości, są bardziej nieufne i niepewne siebie. Może to też wpływać na występowanie objawów depresyjnych, których konsekwencją bywaja nawet próby samobójcze, o których Pani wspomina.
W jaki sposób Pani może pomóc chłopakowi? Nie obiecuję, że będzie to łatwe, ale zachęcam do okazywania mu, że jest dla Pani ważny i że szanuje go Pani takiego, jakim jest. Kluczowe jest to, by ta akceptacja była bezwarunkowa. Również można podkreślać jego mocne strony, a nade wszystko po prostu pozwolić mu być sobą.
Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta.
0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy