Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak apetytu

Od jakiegoś czasu nie mam apetytu zupełnie na nic. Wystarczy mi zjedzenie 2 posiłków w ciągu dnia. Martwi mnie to, ale kiedy próbuję więcej jeść, chce mi się wymiotować. Zrobiłam wszystkie podstawowe badania krwi i wszystko jest w normie. Dodam, że mam 17 lat, 175 cm i ważę 60 kg (czyli prawidłowo), jednak nie rozumiem tego "zachowania" mojego organizmu.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam!

Na podstawie tak krótkiego opisu trudno postawić diagnozę. Twoja waga faktycznie jest idealna. Wyniki badań podstawowych mogą być prawidłowe nawet przy długotrwałym głodzeniu. Brak apetytu może wynikać z przyczyn o podłożu psychologicznym - jako reakcja na stres lub jeden z objawów depresji. Przyczyna może być również związana z zaburzeniami hormonalnymi i schorzeniami przewodu pokarmowego. W tej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie postępowanie diagnostyczne i ewentualne konsultacje specjalistyczne.

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy