Brak chęci do wszystkiego i nerwica

witam problem dotyczy mojej mamy a mianowicie od jakiegos czasu zauważyłem u niej brak checi do wszystkiego brak motywacji do pracy, wszystko jest na nie, rozmawiałem z nią i odpowiada ze to nerwica i nic jej sie niechce , ściska ja w brzuch blokuje sie, była u lekarza zapisał jej tabletki i to wszystko ale ja nie widze zadnej poprawy prosze o pomoc

Może jej Pani zasugerować aby udała się na psychoterapię, która jest leczeniem przyczynowym w przypadku nerwicy. Farmakoterapia w przypadku nerwic eliminuje objawy, ale nie przyczyny leżące w stylu życia, myślenia i wyrażania emocji.

W przypadku nerwicy najskuteczniejsza metodą poradzenia sobie jest psychoterapia. Warto zachęcić mamę do jej podjęcia. Leki są bardzo ważne, działają jednak jedynie na objawy, anie na przyczyny zaburzeń. Dlatego praca nad sobą daje szanse skutecznego poradzenia sobie z chorobą.