Brak chęci do życia a senność

moj maz ma problem jest bez checi do zycia jest zmeczony niepotrafi nic zrobic nie moze spac mowi ze niechce mu sie zyc wszystkiego sie boi nawet pracy jak mu pomoc

Witam, czy kojarzy Pani od kiedy takie zmiany zauważyła Pani w zachowaniu męża? Czy wydarzyło się coś, co mogło wpłynąć na tą zmianę? Czasem takie zachowanie może być odpowiedzią na coś trudnego, frustrującego co wydarzyło się w naszym życiu i z czym świadomie lub podświadomie nie potrafimy sobie poradzić. Proszę zapytać męża czy nie zechciałby porozmawiać ze specjalistą który być może ulżył by mężowi i pomógł wrócić do dawnej postawy życiowej.

Dzień dobry,

Proszę namówić męża na wizytę u lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może zdiagnozować męża a następnie zaproponować odpowiednie postępowanie (np.: farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Pomoc można uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Źródeł takiego stanu może być kilka - chwilowy kryzys związany z jakąś konkretną sytuacją życiową (problemy w pracy, trudności w domu itp.), bądź też dłużej rozwijające się zaburzenie afektu. Jeżeli "domowe sposoby", tj. rozmowy z mężem, wspólnie spędzanie czasu, zachęcanie do aktywności nie pomagają, wydaje się iż niezbędna będzie pomoc specjalisty. Polecam udać się do psychoterapeuty na konsultacje - po osobistej rozmowie będzie mógł on postawić diagnozę i zaproponować konkretne leczenie terapeutyczne. Powodzenia!