Witam serdecznie,
Zakupiony przez Panią lek jest preparatem ziołowym i raczej nie można spodziewać się po nim spektakularnych efektów. Możliwe że konieczne będzie zastosowanie silniejszych, dostępnych tylko na receptę preparatów. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychiatry/psychoterapeuty, który ustali przyczynę Pani dolegliwości.
Witam. Na temat leku o którym Pani pisze nie będę się wypowiadała, ponieważ jestem psychologiem, nie lekarzem. To co przede wszystkim widzę w Pani wypowiedzi to bardzo młody wiek i lęk tak silny, że zaburza Pani funkcjonowanie społeczne (rezygnacja z pracy). Szkoda, by osoba tak młoda była na lekach, myślę, że zawsze jest to ostateczne rozwiązanie (oczywiście czasami niezbędne). To co Pani opisuje to prawdopodobnie zaburzenia lękowe, może nawet depresyjne. Proponowałabym psychoterapię, która bywa bardzo skuteczna przy tego rodzaju zaburzeniach. Psychoterapia sięga do przyczyn zaburzenia (leki łagodzą jedynie objawy), daje możliwość zrozumienia dlaczego tak się dzieje, czemu czujemy lęk w danej sytuacji. Na psychoterapii poszukujemy również dojrzałych sposobów radzenia sobie z tym lękiem (niekoniecznie rezygnacja z pracy, choć rozumiem, że Pani w danym momencie nie widziała innego rozwiązania). Poprzez relację z terapeutą mogłaby Pani doświadczyć również bezpieczeństwa, oparcia, zaufania i przenieść to doświadczenia na relacje z ludźmi ze swojego otoczenia.
Witam,
Rezygnacja z pracy, tylko cię utwierdza, że sobie nie radzisz. Weszłaś w spiralę , która sama się nakręca. Problem jest głębszy. Zrezygnowałaś z pracy, czy to nie przyniosło ci ulgi? " już nie muszę się męczyć"! WSPANIALE! ale to była bardzo krótkotrwała ulga, go po niej nastąpiło załamanie uświadomienie sobie, że nie radzę sobie, jestem słaba,
Nie zwlekaj, zgłoś się do specjalisty.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska
Niestety nie mogę odpowiedzieć na pytanie o działanie leku. Każdy organizm reaguje inaczej na leki. Koniecznie należy skierować kroki do lekarza psychiatry , ponieważ objawy wskazują na zaburzenia lękowe, a tu potrzebna jest fachowa farmakoterapia. A.R.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak poradzić sobie ze stresem w życiu? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Brak chęci do życia, urodzenie dziecka a odpowiednie działania – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Uczucie pustki i braku sensu w życiu – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Uczucie pustki, brak sensu i życia – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Uczucie samotności i stres w życiu – odpowiada mgr Patryk Goleń
- Brak chęci do życia a senność – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
- Przewlekłe uczucie lęku, braku chęci do życia i zanik libido – odpowiada Mgr Sabina Sadecka
- Uczucie wyalienowania, pustki i braku chęci – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Życie w ciągłym stresie – odpowiada mgr Małgorzata Danielewicz
- Co oznacza pustka wewnętrzna i brak uczuć? – odpowiada Mgr Anna Szyda
artykuły
Nerwica lękowa - co to jest? Przyczyny, objawy, leczenie, życie z nerwicą lękową
Nerwica lękowa jest dość powszechnym problemem, kt
Lęk przed ciemnością
Lęk przed ciemnością należy do głównych lęków mały
Osobowość unikająca - czym jest? Przyczyny, objawy i leczenie
Osobowość unikająca (ang. avoidant personality), o