Droga Pani!
Po Pani opisie ciężko stwierdzić, jakie dokładnie błędy są popełniane. Do schudnięcia potrzebne jest dostosowanie się do kilku zasad. Przede wszystkim należy połączyć prawidłowe żywienie oraz aktywność fizyczną. Spadek masy ciała nie powinien być zbyt radykalny - 0,5-1 kg tygodniowo, co pozwala uniknąć efektu jo-jo. Każdy dzień należy zaczynać od śniadania jedzonego ok. 30 minut po wstaniu z łóżka, każdy kolejny posiłek powinien być spożywany w okresie co 2 do 5 godzin. Ostatni posiłek powinien być spożyty 2-4 godzin przed snem. Bardzo istotny jest również dobór produktów. Należy unikać słodyczy, fast foodów, słodzonych napojów gazowanych, jasnego pieczywa i makaronów, białego ryżu itp. Należy je zastąpić wodą (minimum 2 l wody dziennie), warzywami, owocami oraz produktami pełnoziarnistymi. Jeżeli miałaby Pani ochotę przedstawić bliżej swój sposób żywienia i aktywności, to chętnie go przeanalizuję i wskażę konkretne błędy.
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
731016312
Być może spożywa Pani za mało i za rzadko. Podstawą jest uregulowanie posiłków, dzięki czemu minimalizuje Pani napady głodu oraz chęć sięgania po przekąski. Przede wszystkim należy wprowadzić 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Zwiększy to metabolizm i zmobilizuje organizm do działania. Musi Pani wyeliminować przede wszystkim cukry proste (czyli cukier i produkty na jego bazie - słodkie jogurty, słodkie napoje, słodycze itd.). Należy swoje żywienie oprzeć na pełnowartościowym białku (pochodzenia zwierzęcego), dobrej jakości tłuszczach (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany na zimno, olej kokosowy, masło klarowane do smażenia) oraz węglowodanach złożonych (produkty zbożowe pełnoziarniste). Sukces osiąga się poprzez zmianę nawyków żywieniowych i konsekwentne ich przestrzeganie. Proszę także pamiętać o piciu wody. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie analizy masy i składu ciała oraz wywiadu żywieniowego przygotuje dla Pana terapię żywieniową oraz pomoże w realizacji.
Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444
Witam Panią,
Po tak krótkim opisie ciężko jest stwierdzić co robi Pani źle. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
Widzę też że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak wrócić do diety po wystąpieniu efektu jojo? – odpowiada Mgr Elżbieta Sternal
- Zdrowe odżywianie i ćwiczenia a brak efektów odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Przybieranie na wadze i tycie u 12-letniej córki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania pomimo stosowania diety i wykonywania ćwiczeń – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania i diety – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów po treningu na bieżni – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów podczas stosowania diety odchudzającej – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zastosowanie programu ćwiczeń i diety odchudzającej – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Efekt jojo a odchudzanie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Efekt jojo podczas odchudzania – odpowiada Ewa Kozłowska
artykuły
Otyłość i nadwaga zabijają Polaków. Przez lata ignorowaliśmy ten problem
- Otyłość w Polsce jest katastrofą zdrowotną -
Otyłość brzuszna - przyczyny, leczenie, dieta, ćwiczenia
Otyłość brzuszna znacznie częściej występuje u męż
Zadbaj o figurę swojego dziecka!
Jeśli twoje dziecko ma nadwagę, zastanawiasz się p