Brak miesiączki a dieta i ćwiczenia

Witam, od 6 mies. nie mam okresu. Jestem na zdrowej diecie i ćwiczę i udało mi się schudnąć 9kg. Obecnie ważę 53 kg (163cm). Boję się że lekarz będzie kazał mi przytyć aby okres wrócił a tego nie chcę bo wtedy cały mój wysiłek poszedł by na marne. Co robić ? I jak będzie wyglądało leczenie w tym przypadku ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Konieczna jest wizyta u ginekologa. Pani BMI wynosi ok 19. Nie sądzę aby konieczne było przybranie na wadze. Leczenie będzie zależne od wyniku badania. Możliwe, że dostanie Pani leki hormonalne.

Pozdrawiam.