Dieta odchudzająca a ćwiczenia na siłowni

Witam, mam 189 cm wzrostu ważę 113 kg, 31 lat. Jak powinienem się odżywiać by schudnąć do 95 kg, jeśli codziennie chodzę na siłownię i ćwiczę około 2h.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję rozpocząć od obliczenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego są do tego specjalne programy w internecie. Następnie wprowadzając dietę powinien Pan je odpowiednio zmniejszyć i przyjmować w ciągu dnia mniej kalorii mniej o ok 500 kcal. Należy pamiętać, że przy zdrowej racjonalnej diecie zapotrzebowanie na węglowodany powinno wynosić ok 50% z czego 40% powinny być to węglowodany złożone, 25- 30% białka i ok 20% tłuszcze.Należy unikać cukrów prostych, które znajdują się w białym pieczywie, ciastkach słodyczach oraz unikać tłuszczów nasyconych. Zapraszam również do lektury artykułów zamieszczonych na naszym portalu np http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odchudzanie
W przypadku dodatkowych pytań proszę pisać.
Pozdrawiam