Brak ochoty na sex i ciągły ból

Witam. Mam bardzo wstydliwy problem. Zacznę od tego iż mam 23 lata, jestem mamą 2-letniej córeczki, mężatka. Problemem który mnie nurtuje, jest brak ochoty na sex, ciągły ból i żadnej przyjemności, nie potrafię osiągnąć orgazmu, bo nie czuję podniecenia. Od wczesnych lat masturbowałam się (to trwało bardzo długo) wydaje mi się, że to stworzyło mój problem. Tak było z każdym moim partnerem. Po prostu nic nie czuje. Kocham się z mężem, udając, że wszystko jest ok. Mimo, że stosunek sprawia mi tylko ból (marzę o tym by w końcu poczuć to co inne kobiety). Proszę o pomoc, gdzie powinnam się udać po pomoc? To dla mnie bardzo wstydliwy problem.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odczuwanie bólu podczas stosunku może mieć podłoże psychiczne (np. nie czuje się Pani atrakcyjna, jest Pani zestresowana, lub odczuwa lęk właśnie przed bólem) oraz organiczne (np. stany zapalne narządów rodnych, choroby, itp.) Dlatego warto, żeby zgłosiła Pani swój problem lekarzowi ginekologowi. Rozumiem, że jest to dla Pani sprawa wstydliwa, jednak lekarz musi dochować tajemnicy lekarskiej. Dlatego informacje, jakie mu Pani przekaże pozostaną wyłącznie między Panią a lekarzem. Zachęcam również do wizyty u seksuologa i pracy nad sferą emocjonalną. Może Pani nie odczuwać przyjemności z powodu napięcia, lęku przed bólem oraz blokady emocjonalnej. Warto pracować nad tym problemem, by mogła Pani poprawić jakość swojego życia seksualnego. Uważam również, że mąż powinien wiedzieć o tym, że odczuwa Pani ból w trakcie stosunków. Wspólnie będziecie mogli starać się zmieniać Wasze zachowanie podczas stosunku, by czuła się Pani komfortowo i współżycie nie sprawiało Pani bólu.

Pozdrawiam