Brak okresu i leki stosowane w niedoborze estrogenów

Witam! Mam 31 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 2 miesiące temu. Zrobiłam badania i tak FSH - 138 i Estradiol 7,85. Dostałam od lekarza Novofem. Moje pytanie, czy po tym leku wszystko wróci do normy? Jak sobie poradzić z uderzeniami gorąca - czy miną po tym leku? I czy będę mogła mieć jeszcze kiedyś dzieci? Pozdrawiam! Dziękuję za odpowiedź!

Witam! Przepisany lek stosowany jest przy niedoborze estrogenów i ma na celu złagodzenie objawów menopauzalnych. W związku z tym lek powinien zlikwidować lub chociaż zminimalizować odczuwane dolegliwości. Niestety w tej chwili nie da się odpowiedzieć, czy na pewno wszystko wróci do normy po zastosowaniu tego leku i czy będzie możliwa ciąża. Na takie pytania odpowiedzi może udzielić tylko ginekolog prowadzący w oparciu o całość obrazu klinicznego. Niestety w tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!