Brak okresu u osoby będącej na diecie od dwóch miesięcy

Witam od 2 miesięcy jestem na diecie jem 5 posiłków dziennie ćwiczę 3 razy w tygodniu schudłam ok 10kg. Jednak ostatni okres miałam 1 marca a wcześniej 13 lutego. Od tego 1 marca juz okresu nie mam czy to od diety? Jem warxywa gotowane go fileta i schab pije kefir.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam serdecznie,
warto przeanalizować cały jadłospis, rozpatrzyć Pani przypadek i poszukać przyczyny tego stanu, bo nie jest to prawidłowe.
Konieczny jest cały jadłospis, aby móc ocenić

Być może schudła pani za szybko (10kg w 2 miesiące to bardzo dużo) i to spowodowało zaburzenia hormonalne. Możliwe też, że w diecie jest za mało tłuszczu co również uniemożliwia prawidłowe przemiany hormonów a może schudła Pani na tyle, że ma Pani za mało tkanki tłuszczowej, która jest u kobiet tkanką aktywną hormonalnie. Nalezy jak najszybciej udać się do ginekologa i wykonać wszystkie zlecone badania.