Witam,
Niestety zbyt intensywne ćwiczenia oraz zbyt mała wartość kaloryczna pożywienia może doprowadzić do niedożywienia organizmu. Zbyt duże spadki masy ciała oraz zbyt mała masa ciała mogą zahamować miesiączkowanie.
Z opisanych objawów można wywnioskować, że jest dostarczana zbyt mała ilość pożywienia w diecie, a co za tym idzie zbyt mało energii. Proszę się zgłosić do lekarza 1 kontaktu w celu sprawdzenia stanu odżywienia Pani organizmu oraz do psychologa w celu popracowania nad niejedzeniem.
Pozdrawiam
Proponuję także wizytę u dietetyka , który określi podstawową przemianę materii (minimalna ilość energii niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu) oraz pani całkowite potrzeby energetyczne uwzględniające także aktywność fizyczną. Jeśli będzie się pani odżywiać w taki sposób, aby dostarczać nie więcej kalorii z posiłkami niż wynosi całkowita przemiana materii, to wtedy organizm powróci do prawidłowego funkcjonowania, a pani nie będzie ani chudnąc, ani tyć. Znajomość swojej podstawowej i całkowitej przemiany materii powinna skutecznie chronić przed lękiem, aby nie zjeść za dużo. Nie wykluczam także kontaktu z psychologiem. Ważne, aby obecny stan nie trwał dłużej, gdyż zagraża to zdrowiu i życiu!
Witam,
Najpierw diagnostyka! Brak okresu-trzeba sprawdzić na początek tarczycę, cukier i insulinę (anty-TPO, anty-TG, TSH, FT3, FT4, krzywa cukrowa+insulinowa). to podstawa. Fajnie, że się Pani rusza ale ograniczenie jedzenia to już niestety nie pochwalę. Nie interesują mnie kalorie, interesuje mnie Pani zdrowie bo karoseria to jego konsekwencja! Posiłki 3 dziennie, odpowiednio skomponowane na podstawie Pani wyników z krwi żylnej, czyli program metabolic balance. Będzie coraz gorzej jeżeli się Pani do tego zdystansuje, trzeba "złapać" problem i go rozwiązać!
pozdrawiam serdecznie i do roboty!!!
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy to prawda, że żeby schudnąć trzeba spalać więcej kalorii niż się spożyło? – odpowiada mgr Joanna Arciszewska
- Brak efektów odchudzania pomimo stosowania diety i ćwiczeń – odpowiada Mgr Renata Kusińska
- Zapotrzebowanie kaloryczne a odchudzanie – odpowiada Mgr Małgorzata Talaga-Duma
- Odżywianie na przybór masy u 24-latka – odpowiada Mgr Klaudia Wita
- Zapotrzebowanie kaloryczne u 21-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Stosowanie diety a uczucie osłabienia – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jakie wykonać badania w przypadku otyłości? – odpowiada Mgr Joanna Wardenga
- Wskaźnik Harissa - Benedicta: czy warto według tego liczyć ilość potrzebnych kalorii? – odpowiada mgr Anna Sajdakowska (Kacperska)
- Co zrobić z takim brakiem apetytu? – odpowiada Dietetyk Kamila Górecka-Kirwiel
- Wzrost wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Elżbieta Sternal
artykuły
Przemiana materii - podstawowa i całkowita
Przemiana materii to ogół przemian biochemicznych
Najczęstsze pytania o tarczycę. Odpowiada dr Marek Niewiedzioł
Jeden z ważniejszych gruczołów w naszym organizmie
Zapotrzebowanie kaloryczne - czym jest i jak je obliczyć
Zapotrzebowanie kaloryczne to liczba kalorii, któr