Brak orgazmu i satysfakcji z seksu z partnerem

Bardzo kocham mojego partnera, jesteśmy już długo razem, nie ma dla nas tematu tabu. Jednak w łóżku pojawia się problem. On po stosunku siedzi i kontempluje, a ja niestety nie mam z sexu żadnej satysfakcji. Nie odczuwam orgazmu. Różne pozycje, spełnianie fantazji, rodzaj sexu, namiętność nie pomaga. Co powinnam zrobić?

Dzień dobry.

Możliwe, że pomimo Pani stosunku do partnera nie jest Pani psychicznie gotowa do współżycia. Możliwe też, że zbyt zadaniowo i podchodzi Pani do seksu, co może skutkować nadmiernym zdenerwowaniem skutecznie blokującym przyjemność. Rzeczywistych przyczyn problemu warto jednak poszukać podczas konsultacji seksuologicznej, bądź psychologicznej, a rozwiązać go można w ramach terapii.

Pozdrawiam.

Witam, uważam za konieczne udanie się do psychologa seksuologa, zebranie dokładnego wywiadu seksuologicznego i rozpoczęcie pracy na zmianą. Utrzymywanie się zaistniałej sytuacji w dłużej perspektywie czasowej może zniechęcić Panią w ogóle do seksu, doprowadzić do frustracji i dalej do rozpadu związku.Pozdrawiam