Brak problemów z tarczycą a problemy z odchudzaniem

Witam, Od ponad roku staram się zrzucić około 5 kg. Niestety mimo zdrowego stylu życia, wysiłkowi fizycznemu ( ćwiczenia 1 h 5 razy w tygodniu, Zumba dwa razy w tygodniu, bieganie raz- dwa razy w tygodniu) zamiast waga się obniżać to rośnie. Rozumiem że masa mięśniowa warzy więcej niż tłuszcz, bo czuję po sobie ze mięśnie są inne bardziej zbite, ale jak przed procesem odchudzania warzyłam 57kg tak teraz 62-63kg. Z tarczyca u mnie w porządku, nie choruje na nic.

Szanowna Pani,
Redukcja masy ciała, oprócz aktywności fizycznej, zależy od sposobu żywienia. Należy więc przeprowadzić dokładną analizę spożywanej przez Panią żywności, najlepiej z kilku dni. W tym celu pomocna będzie konsultacja z dietetykiem.
Tak jak Pani napisała, mięśnie są cięższe od tkanki tłuszczowej, dlatego ocena samej masy ciała nie zawsze jest miarodajnym wskaźnikiem, zwłaszcza przy dużej aktywności fizycznej. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie Analizy Składu Ciała, na podstawie której można ocenić zawartość poszczególnych tkanek ciała, m.in. tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Powyższe badanie jest wykonywane m.in. w poradniach dietetycznych czy klubach fitness. Ważne jednak, aby osoba wykonująca takie badanie posiadała odpowiednie kwalifikacje w celu właściwej interpretacji wyników.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Beata