Uczęszczanie na zajęcia zumby a odchudzanie

Czy chodząc 2 razy w tygodniu na zumbę (każde zajęcia trwają 1h) schudne z brzucha i bioder?

Witaj. Poruszając temat odchudzania warto mieć na uwadze 3 ważne kwestie. Po pierwsze - nie ma czegoś takiego, jak odchudzanie z jednej wybranej partii ciała. Niestety nie jest tak, że chudniemy tylko z tych miejsc, z których byśmy chcieli. Ćwicząc i odżywiając się prawidłowo chudniemy z różnych części ciała, nie zawsze równomiernie. Jest to zależne głównie od naszej genetyki i budowy ciała. Po drugie - trudno mi stwierdzić, czy uda Ci się schudnąć poprzez trening 2 razy w tygodniu, skoro nie wiem, jak wygląda Twoje żywienie. Ono jest bowiem kluczowe w temacie odchudzania się. Bez odpowiedniego planu żywieniowego trudno będzie Ci schudnąć ćwicząc jedynie 2 razy w tygodniu. Do tego musisz przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. I po trzecie - jeżeli zajęcia Zumby będą dla Ciebie zbyt intensywne, będziesz mocno zmęczona, to spalanie tkanki tłuszczowej będzie małe z uwagi na fakt, że każdy trening powoduje różne procesy w organizmie. Na spalanie tkanki tłuszczowej musi najkorzystniejszy jest trening umiarkowany, gdzie serce bije szybko, ale nie na tyle szybko, by mieć zadyszkę. Można zaopatrzyć się w pulsometr (zegarek + pas na klatkę piersiową) i ustawić sobie odpowiednie parametry dla spalania tkanki tłuszczowe dla siebie. Wszystko jest na ogół podane w instrukcji. Pozdrawiam. Ewelina Wieczorek www.epicentrumzdrowia.pl

Witam,

Zależy jaka dotychczas była Pani aktywność fizyczna. Jeżeli będzie miała Pani dietę zbilansowaną na redukcje i wspomagała się 2 razy w tygodniu aktywnością fizyczną - niewiele, ale coś powinno ruszyć. 2 razy w tygodniu to taka mała intensywność. A jaki jest charakter Pani pracy? Przydało by sie 4-5 razy w tygodniu aktywności cardio, a do tego 2 razy w tygodniu ćwiczenia obwodowe ciężarem swojego ciała (wymachy, brzuszki, składy, itp. trwające przynajmniej 40 minut).