Ile można najwięcej schudnąć w ciągu miesiąca?

Pomocy! Jestem dziewczyną. Mam 18 lat, 170 cm wzrostu i ważę 76 kg. Chciałabym szybko schudnąć, ponieważ źle się czuję z tą wagą. Co mam robić?:(

Witam serdecznie,

Twoje BMI wskazuje na nadwagę. Maksymalna masa ciała dla Ciebie to około 72 kilogramy.

Możesz skorzystać z pomocy dietetyka, który dobierze dietę odpowiednią dla Ciebie i będzie kontrolował proces odchudzania. Nie powinnaś chudnąć więcej niż 0,5 - 1kg tygodniowo, więc w ciągu miesiąca nie powinnaś stracić więcej niż 4 kilogramy. Szybkie chudnięcie nie jest dobre, ponieważ może spowodować efekt jo-jo.

Niestety, nie wiem jak się odżywiasz, więc nie mogę powiedzieć, jakie zmiany powinnaś wprowadzić, ale dieta redukcyjna polega na ograniczeniu kaloryczności jadłospisu i zwiększonej aktywności fizycznej. Powinnaś jeść 3 większe i 2 mniejsze posiłki o regularnych porach - to bardzo ważne oraz wybierać produkty o niskiej zawartości tłuszczu i cukrów: chude mięso, ryby, chudy nabiał, owoce i warzywa, produkty zbożowe z pełnego przemiału.

Polecam sekcję odchudzanie na portalu abcZdrowie.

Zacznij uprawiać jakiś sport lub regularnie uczęszczać na siłownię, lub zajęcia fitness, które pomogą Ci w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam