Brak przyjemności seksualnej u 56-latka

mam 56 lat i orgazm osiągnęłam raz na skutek pocierania penisem przez ubranie, było to 30 lat temu Stosunki nie sprawiają mi specjalnej przyjemności , nie ma mowy o orgazmie. Co robić?

Witam Panią,

Warto byłoby zacząć od diagnozy ginekologicznej- czy Pani miesiączkuje, czy są wskazania do hormonalnej terapii zastepczej, czy wystepują objawy atrofii pochwy itd. Wszystkie te objawy mogą u Pani występować ( jak zresztą u każdej kobiety w Pani wieku) i rzutowaćna zmniejszenie satysfakcji seksualnej. Dopiero po diagnozie i terapii ginekologicznej można przeprowadzić dalszą diagnozę seksuologiczną.

Pozdrawiam!