Brak przyjemności z seksu u mężczyzny - czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Witam, Mój kolega ma poważny problem, ma 25 lat, dawniej miał opory, wstyd przed kobietami, a miał duże potrzeby i długo tylko się masturbował i doszło do tego, że jedynie masturbacja sprawia mu przyjemność - gdy dochodzi do stosunku opada mu członek, nie czuje przyjemności podczas seksu, po prostu go to nie podnieca. Nagość kobiety, fizyczność - tak. Nawet gdyby kobieta wzięła członka do ust to twierdzi, że to samo by było i że uzależnił się od masturbacji i gdyby mu to robiła kobieta ręka to wtedy jest ok i jest wzwód i erekcja, ale wejście do kobiety to nic nie czuje podniecenia. Jak już podkreśliłam, powiedziałam, mu żeby się wybrał z tym do lekarza koniecznie, myślę, że to tkwi w psychice - do seksuologa, może mu pomoże, ale jak na obecną chwilę, czy można mu jakoś pomóc bez specjalisty? Czy są jakieś sposoby, techniki, na rozbudzenie tego, co jest w nim tak zablokowane?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Problem Pani kolegi jest natury psychicznej. Możliwe, że masturbacja oraz wewnętrzne kompleksy i lęki spowodowały, że tylko samodzielnie jest w stanie doprowadzić się do spełnienia.
Warto, żeby kolega pracował nad swoim problemem wraz z partnerką. Partnerka może pieścić go i poznawać jego ciało, by doprowadzić go do wzwodu, a w efekcie do wytrysku. Jednak sądzę, że przede wszystkim kolega potrzebuje pomocy specjalisty.
Nie uważam, żeby potrzebny mu był lekarz, raczej psychoterapeuta. Pani kolega nie ma problemu z osiągnięciem wzwodu i wytryskiem, gdyż w trakcie masturbacji nie pojawiają się żadne trudności. Świadczy to o problemach psychicznych, które wpływają na jego reakcje fizyczne.
Nasza seksualność to przede wszystkim procesy zachodzące w mózgu. Fizyczne objawy są reakcją na informację, jaką przesyła mózg. Dlatego też Pani kolega potrzebuje pomocy specjalisty, z którym będzie mógł pracować nad rozwiązaniem wewnętrznych problemów.

Pozdrawiam