Brak ruchu i nadwaga po operacji kręgosłupa

witam, mam ważny problem, jestem po operacji kręgosłupa, niedługo idę na kolejną,mój główny problem to nadwaga i brak ruchu związany z chorobą,mając dość bezruchu i swojej wagi kupiłam rower treningowy i jeżdżę co dzień po 45 minut,na średnim obciążeniu z prędkością ok 30km/h.mam pytanie na jakie partie ciała działa rower i czy coś da,czy dwa razy dziennie po 30 minut byłoby lepiej.ile kalorii palę podczas mojego czasu jazdy.jest to jedyny ruch który obecnie nie boli zbytnio.z poważaniem Kasia

Witam,

A czy ma Pani możliwość kontrolowania poziomu tętna podczas wysiłku? Było by korzystniej osiągać takie obciążenia aby tętno wynosiło około 60-70% HR max (220-wiek). Wówczas mówimy o przedziale lipolizy a więc spalania tkanki tłuszczowej. Jest to korzystne przy wysiłkach trwających ponad 40 minut ponieważ wtedy zaczynamy spalać tkankę tłuszczową - u niektórych już po 20 minutach. Natomiast jeżeli nie ma Pani możliwości wydłużyć czasu trwania wysiłku fizycznego proponuję zastosować trening interwałowy. Oczywiście do tego proszę zadbać o dietę, aby posiłki były regularne - spożywane co około 3 godziny, złożone z węglowodanów złożonych, białek i tłuszczy.