Brak seksu w związku u 24-latków

Moj chlopak i ja mamy 24l. Mieszkamy razem.Nigdy nie uprawialismy seksu waginalnego. Początkowo z obawy o ciążę. Poźniej problem z prezerwatywami ale gdy znalazł pasujace to mowil ze wywieram na nim presje by ich uzyc. Twierdził, że nie jest to zbyt komfortowe. Podjeliśmy więc decyzję, że będę brała tabletki bo będzie to większe zabezpieczenie. Biorę tabletki już 3ci miesiąc i nadal nic. Nasze zblizenia to wszystko oprócz tego "pełnego" współżycia. On nie rozumie gdy mowie ze to dla mnie prob

Dzień dobry!

Gdyby było to Państwa wspólną świadomą decyzją, że nie chcecie seksu waginalnego, nie jest to Wam potrzebne lub z jakiś przyczyn odkładacie to w czasie i żadne z Was nie byłoby z tego powodu nieszczęśliwe - nie musiałoby być w tej sytuacji niczego niepokojącego.
Wspomina Pani jednak, że dla Pani brak pełnych stosunków jest problemem, odczuwa Pani brak, a partner deklaruje, że nie. Wobec tego dotychczasowe zmiany antykoncepcji wydają się być tylko wymówką, a unikanie ciąży tylko pozorną przyczyną braku współżycia.
Zachęcam do rozmów z partnerem, a także wspólnej konsultacji z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!