Brak widocznego pęcherzyka ciążowego, czy coś grozi dziecku?

Witam

Mam 24 lata i 4 letniego synka. Przez ostatnie 3 lata z mężem staraliśmy się o kolejną ciąże i się udało... ale czy aby na pewno?

Ostatni okres miałam 4 września. 6 października zrobiłam test ciążowy (2 następne w kolejnych dniach), wyniki pozytywne. 9 października poszłam do lekarza, ogólne badanie ciążę potwierdza, ale na USG nie było widać pęcherzyka ciążowego, czy to normalne?

Dostałam leki i mam przyjść na następne USG 18 października. Dodam jeszcze tylko, że do wczoraj (11.10.2010) miałam dość silne bóle piersi, teraz ustąpiły. Bardzo się martwię, bo naprawdę długo staraliśmy się o tę ciążę.

Bardzo proszę o odpowiedź, kiedy powinien być widoczny na USG pęcherzyk? Czy mam podstawy do zmartwień:(

Redakcja abcZdrowie

Potrzebne jest kolejne badanie USG by móc odpowiedzieć na Pani pytanie.
Jeśli długość Pani cyklów miesiączkowych jest zmienna, to być może jest jakaś nieścisłość w określeniu długości trwania ciąży i stąd problem z uwidocznieniem pęcherzyka.