Brak zmian w tkance tłuszczowej po ćwiczeniach

Witam, mam 18 lat i od trzech miesięcy regularnie ćwiczę oraz utrzymuję racjonalną, zdrową dietę. Niestety, nie zauważyłam żadnej zmiany jeśli chodzi o utratę masy ciała. Zależy mi na spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Myślałam o jakiś tabletkach, ale większość z nich jest przeznaczona dla ludzi otyłych. Czy istnieje suplement diety, który wspomógłby moje starania? Dodam, że zależy mi na utracie około 5-8kg.

Witam serdecznie, gratuluję aktywnego trybu życia. Proszę zapomnieć o suplementach diety na odchudzanie, które odchudzają jedynie portfel. Brak zmiany masy ciała może wynikać z zastąpienia tkanki tłuszczowej mięśniami. Prawdopodobnie ilość tkanki tłuszczowej u Pani się zmniejszyła, ale to można ocenić jedynie wykonując badanie składu ciała. Należałoby również przeanalizować dietę. Być może jest zbyt kaloryczna (mimo, iż zdrowa) i całkowity bilans energetyczny wychodzi na zero. Polecam spotkanie ze specjalistą. Pozdrawiam

Może aktywność jest źle dobrana? Spalanie tkanki tłuszczowej następuje przy aktywności tlenowej. Proszę też zrobić badanie TSH.