Chcę poczuć się lepiej: jak schudnąć parę kilogramów bez drastycznych diet?

Ważę 68 kg przy wzroście 175 cm. Jestem kobietą i mam 15 lat. Staram się żyć aktywnie, codziennie robię brzuszki, dużo chodzę. Wcześniej nie próbowałam żadnych diet. W rodzinie nie występuje u mnie otyłość oraz nadwaga. Staram się odżywiać zdrowo 5/6 razy dziennie jadam posiłki co 2-3 h. Do tego piję herbatę pu-erh. Chciałabym dojść do wagi co najmniej 63 kg. Jaką polecacie mi dietę ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z siatek centylowych wynika, że Twoja masa ciała jest proporcjonalna do wzrostu. Wzrost znajduje sie na poziomie 97. centyla. Taki stan rzeczy wymaga kontroli lekarza. Wydaje się, iż Twój sposób odżywiania jest prawidłowy. We własnym zakresie możesz wdrożyć regularną aktywność fizyczną. Ponieważ odchudzanie u dzieci i młodzieży wiąże się z dużym ryzykiem powikłań powinno być stosowane tylko po zaleceniu przez lekarza.