Chcę schudnąć: proszę o odpowiednią dietę dla mnie

Witam! Mam 16 lat. Chciałabym schudnąć skutecznie - przez, powiedzmy, miesiąc około 5 kg bez efektu jo-jo oczywiście:) Ważę 62 kg przy wzroście 163 cm. Uczę się, więc mam raczej pracę siedzącą...:( Po szkole nie mam zbytnio czasu na ćwiczenia, bo nauka lub coś innego...ale myślę, że mogłabym jakoś się postarać... Ostatnio odkryłam swój błąd - bo nigdy nie jadłam śniadań w domu tylko dopiero o godz. 14 obiad, ale wtedy to się opychałam do woli... Dziś zaczęłam dietę, postanowiłam pić dużo wody, może jakieś ćwiczenia?? Proszę o poradę, bardzo źle się czuję ze swoim wyglądem i wagą:(( Co powinnam jeść, a czego nie?? O jakich porach?? i w ogóle... Pozdrawiam.

Mój przykładowy jadłospis z ostatnich dwóch dni :( aż wstyd się przyznać... Poniedziałek: tego dnia nie byłam w szkole... Poza tym piłam może około 2 szklanek herbaty, nic wiecej przez cały dzień. 09.00 sałatka z ananasem, majonezem, kukurydzą+mięso, 10:00 2 kawałki ciasta, 12:00 2 kotlety mielone i 1 schabowy, 14:00 baton, 16:00 kanapki, 17:00 bigos, 19:00 ciasto, 20:00 mięso, 21:00 ciasto, 21:30 sen. Wtorek: 14:00 obiad, czyli mięso+ziemniaki+bigos, 15:00 cała czekolada, 15:30 jogurt, 16:00 kanapki, 18:00 baton, 19:00 jabłko, 21:00 kanapka, 21:30 sen.

Witam,

Uważam, że powinnaś udać się do poradni dietetycznej, gdzie dietetyk ułoży dla Ciebie odpowiedni jadłospis. Odchudzanie na własną rękę w Twoim przypadku prawdopodobnie nie będzie skuteczne. Jesz bardzo dużo i zbyt często, a posiłki są wysokokaloryczne. Powoduje to dodatni bilans energetyczny (jesz więcej niż zużywa twój organizm) i tak powstaje nadwaga, a w konsekwencji otyłość. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś znaleźć przynajmniej 30 minut 3 razy w tygodniu na aktywność fizyczną. Jeśli nie masz czasu spróbuj prostych sposobów – zamiast windą wchodź schodami, wysiadaj 2 przystanki wcześniej, a resztę trasy pokonuj na piechotę, po zakupy chodź pieszo, a w drodze powrotnej używaj transportów miejskich, itp.

Pozdrawiam.