Chęć schudnięcia u 53-latki

Wita serdecznie mam53lata dwa lata temu przekwitłam moja waga zawsz była 55-57kg przy wzroście 162cm.w chwili obecnej ważę 64kg i bardzo źle się z tym czuje!!!!!ostatnio kupiłam sobie linea meno ale jeszcze nie zażywałam.Moja praca to od7do19cały czas w ruchu słodyczy nie jadam bo nigdy nie miałam z tym przrpadłości co do jedzenia też jem nie wiele!!!bardzo bym chciała powrócić do wagi 57kg!!!!prosze mi pomóc!!!głównie przybrałam w brzuchu !!!!
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam Panią,

Bardzo chętnie Pani pomogę.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dlatego też zapraszam Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.

Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.

Jeżeli nie jest Pani z Warszawy i nie ma możliwości dojazdu prowadzę także konsultacje online. W tym wypadku wywiad otrzymuje Pani na maila. Wypełnia Pani i mi odsyła a ja na podstawie odpowiedzi ułożę dietę.Usługi są jednak odpłatne.

Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Należy pamiętać, że wraz z wiekiem nasza podstawowa przemiana materii zmniejsza się, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na energię, która musi być codziennie dostarcza do organizmu maleje. Na pewno żadne suplementy nie zastąpią dobrze zbilansowanej, odpowiedniej dla Pani diety. Z Pani opisu wynika, że być może dostarcza Pani zbyt mało kalorii w ciągu dnia, a do tego jada Pani bardzo nieregularnie. To wszystko może wpływać na zwolnienie metabolizmu oraz odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo nie mamy informacji dotyczących Pani zdrowia. Każda choroba może wpływać niekorzystnie na masę ciała. Przede wszystkim należy skupić się na spożywaniu 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu. Z diety eliminujemy węglowodany proste (cukier, owoce, słodycze, napoje słodzone, jogurty smakowe), dostarczamy pełnowartościowego białka oraz odpowiednich tłuszczów. Warto do diety włączyć ryby, oleje roślinne oraz nasiona czy orzechy, ponieważ są bogatym źródłem nienasyconych kwasów omega-3. Zalecamy Pani wizytę u dietetyka, który po zebraniu szczegółowego wywiadu oraz przeprowadzanie badań masy i składu ciała ustali odpowiednio dobraną terapię żywieniową.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty