Odpowiednia dieta dla 42-letniej kobiety

witam mam 42 lata i przy wzroście 165 ważę 89 km chciałabym schudnąć zaczełam jeżdzić na rowerze bardzo chcę schudnąć jak mam zacząć

Witam Panią,

Widzę, że jest Pani z Warszawy, więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną. Najlepiej rozpocząć odchudzanie z pewnym zasobem wiedzy i odpowiednio się do tego przygotować. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny.

Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.
Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów. Kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Proponuję zacząć od wprowadzenia regularnych posiłków. 5 posiłków dziennie, śniadanie zaraz po wstaniu, kolacja około 3 godziny przed snem (czyli nie sugerować się popularnym mitem, że kolacja przed 18; jeżeli np. chodzi Pani spać o 23 to kolacja o 20). Następnie eliminujemy sklepowe słodycze i produkty smażone. Smażenie zastępujemy pieczeniem i gotowaniem na parze. Powinna Pani wprowadzić do diety duże ilości warzyw i owoców (przez duże ilości mam na myśli 3-5 porcji dziennie). Oprócz tego w jadłospisie powinny pojawić się takie produkty jak kasze, ryż brązowy, pieczywo razowe i nabiał. Proszę absolutnie nie stosować diet restrykcyjnych bo jedyne do czego Pani doprowadzi to spowolnienie metabolizmu, niedobory i później efekt jojo. Jeżeli zmiany, które powyżej opisała nie zadziałają, wtedy proponuję udać się do dietetyka.