Cholesterol całkowity a dieta 44-latka

Witam. Mam 44 lata waga 70 kg wzrost 182 cm. Na badaniach profilaktycznych wyszedl wysoki cholesterol całkowity 7 . Nie jem nic tlustego . Smazone max. 2 razy w tygodniu.Nie slodze od 3 lat. Slodycze bardzo rzadko. Z napojow tylko woda mineralna ,zielona i czerwona cherbata . Pieczywo tylko ciemne bez chemii na zakwasie. Choruje na maloplytkowosc i chorobe Gilberta bez lekarstw tylko kontrole. Mam prosbe jak temu zaradzic. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Być może występuje u Pani hipercholesterolemia rodzinna. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego lub u do lekarza, u którego jest Pani pod kontrolą. Sądzę, że konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego.