Choroba cieśni nadgarstka i wynik EMG

Dzień dobry .,Mam pytanie mam stwierdzoną chorobę cieśni nadgarstka w zwiazku z tym dwa miesiace temu lekarz prowadzący skierował mnie na badanie EMG wynik był negatywny ,czekam na zabieg .Miedzy czasie staram sie o uznanie choroby zawodowej Medycyna Pracy skierowała mnie dzis na powtórne badanie EMG dzis wynik wskazywał na to ,że nie ma ciesni .Proszę o odpowiedz jak to mozliwe? nadmieniam ,że badania robiłam w innych placówkach .

Szanowna Pani, badanie EMG jest jedynie badaniem dodatkowym. Kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne wraz z objawami charakterystycznymi dla zespołu cieśni nadgarstka. Lekarz badający Panią podejmie decyzję o leczeniu operacyjnym lub zachowawczym na podstawie ww badania oraz badań dodatkowych (EMG, USG, ew RTG). Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia wątpliwości