Choroba genetyczna a planowanie ciąży

Witam.W 26 tyg.ciąży przeszłam zawał mózgu wywołany przez zakrzep żył mózgowych.Córeczka urodziła się w 30 tyg.ale po 3 tyg życia zaraziła się w szpitalu i zmarła na sepse...U mnie została wykryta choroba genetyczna mutacja C677T w genie MTHFR.Dostałam również zakrzepicy lewej kończyny.Chciałam zapytać jakie jest zagrożenie zajścia w ciąze??Z góry dziękuję.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wykryto u Pani mutacją a nie chorobę. Mutacja ta wiąże się ze skłonnością do miażdżycy oraz zakrzepicy tętniczej i żylnej. W czasie ciąży szczególnie przed terminem ciąży. Jeśli chciałaby Pani zajść w ciąże proszę wcześniej udać się do ginekologa ponieważ wymaga Pani wzmożonej kontroli.

Pozdrawiam.