Choroby nowotworowe u sióstr a wskazania do rozszerzonych badań

Witam moja jedna z sióstr zmarła na raka choroba raki hausena druga z sióstr ma torbiel w mózgu zastanawiam się czy kwalifikuje się do rozszerzonych badań

Choroba Recklinghausena spowodowana jest odziedziczoną mutacją pewnego genu. W ok. połowie przypadków schorzenie jest wynikiem nowej mutacji i nie ma charakteru rodzinnego. Aby się upewnić, jakie ma Pani ryzyko należy wykonać badania. Np tu:
Poradnia Genetyczna dla Dorosłych i Dzieci
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
80-952 Gdańsk,, ul. Dębinki 7, bud. 3
Tel. 349 26 31 (rejestracja)